This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more

Playlist of Vesa

x
 • ork.Pesho Bend & Alosha - Kucheka na Vesa

  6:04

  georgi mikov

 • x
 • Vesa Luma - Jemi dhe Sjemi

  4:26

  The official video for Jemi dhe S'jemi from Vesa Luma. An iconic song with very catchy vibes, make this a great project.

  #VesaLuma #JemidheSjemi #BigBasta #hit #Bzzz

  iTunes:
  Amazon:
  Spotify:
  Google Play:
  Deezer:

  Facebook:
  Instagram:

  **********

  [LYRICS]

  A i doje puthjet e mijaaa..
  A i dojee tiih.
  AAaahh..jo se diii..

  Ishe nuk ishe,
  Nuk Do Te Jesh,
  Doje Dhe Sdoje,
  Nuk Do Me Kesh

  Jemi Dhe Sjemi
  Asgje Nuk Kemi
  Joo..Joo..Joo

  Flisje Nuk Flisje
  Kuptoja Une
  2 Fjal Me Thoje
  Te Dua ShuMe

  Jemi Dhe Sjemi
  Asgje Nuk Kemi
  Joo..Joo..Joo

  Ref: 2x
  A A A
  A i Doje Puthjet E Mia
  A I Doje Ti
  Aahh Aahh I Doje
  Joo.. Joo..Se Di

  Ishe Nuk Ishe
  Nuk Do Te Jesh
  Doje Dhe Sdoje
  Nuk Do Me Kesh

  Jemi Dhe Sjemi
  Asgje Nuk Kemi
  Joo..Joo..Joo

  Flisje Nuk Flisje
  E Kuptoja Une
  2 Fjal Me I Thoje
  Te Dua ShuMe

  Jemi Dhe Sjemi
  Asgje Nuk Kemi
  Joo..Joo..Joo


  Ref: 3x
  A i Doje Puthjet E Mia
  A I Doje Ti
  Aahh Aahh A I Doje
  Joo.. Joo..Se Diii


  (C) Bzzz Entertainment 2017

  YouTube:
  Website:
  Facebook:
  Instagram:
  Twitter:

 • x
 • Nicu Vesa si Simona Boncut - Zice-o vorba cand iubesti 2016

  50:36

  Nicu Vesa si Simona Boncut - Zice-o vorba cand iubesti
  Filmari Bocicorec Production
  Producator Ion Constantin

  Colajul mai contine urmatoarele melodii:
  Nicu Vesa si Simona Boncut - Bate doba la Bihor
  Nicu Vesa si Simona Boncut - Lenesa-i muierea mea
  Nicu Vesa si Simona Boncut - Toata vara n-o plouat
  Nicu Vesa si Simona Boncut - Mare cinste-i sa fi nas
  Nicu Vesa si Simona Boncut - Bine te-am luat muiere
  Nicu Vesa si Simona Boncut - La vecinu, la vecina
  Nicu Vesa si Simona Boncut - Faina viata mai duc eu
  Nicu Vesa si Simona Boncut - Mandro, mandro floricea
  Nicu Vesa si Simona Boncut - Iara vaca mi-o fatat
  Nicu Vesa si Simona Boncut - Pe la poarta casei tale
  Nicu Vesa si Simona Boncut - Is fata de la oras
  Nicu Vesa si Simona Boncut - La un chef cand plec de acasa
  Nicu Vesa si Simona Boncut - Gulerul de la camasa

 • Vesa Luma - Edhe Nje Fundvit

  4:24

 • x
 • Simona Boncut & Nicu Vesa - Se Întâmplă sa ne mai certăm

  3:35


  Producator Sonic Studio 2019
  Muzica Horea Boncut & Vali Doaga
  Versuri Vali Doaga
  Impresar Horea Boncut 0745-996-276

 • Vesa Ja Taimi

  3:06

  Provided to YouTube by Universal Music Group

  Vesa Ja Taimi (Kenny And Lisa) · Moogetmoogs

  Kadonnut Levy

  ℗ 1992 Unitor Oy

  Released on: 1992-01-01

  Composer: Neil Innes
  Author: Moog Konttinen

  Auto-generated by YouTube.

 • x
 • Vesa Vilenius & Maija Rantanen - Iloinen Tanssi

  4:54

  Vesa Vilenius & Maija Rantanen - Iloinen Tanssi

 • Paula Koivuniemi & Vesa-Matti Loiri - Eilen kun mä tiennyt en

  3:59

  Todella koskettava duetto Paula Koivuniemi @studio –dokumentista, 2017
  Katso Veskun osuus Paulan dokumentista tästä, mutta ota nenäliina valmiiksi:

 • How to install Tv without holes for mounting No VESA mount

  2:47

  In this video Im gonna show you how to attach your wall bracket to a TV that doesn`t have a hole for the stud at the back. No VESA Mount

 • x
 • Vesa-Matti Loiri - Rusketusraidat

  2:53

  UUDET VAIN ELÄMÄÄ -ALBUMIT NYT KAUPOISSA JA SPOTIFYSSA!
  ▶ Kuuntele Vain Elämää -soittolistaa Spotifyssa:

 • Vesa-Matti Loiri - Skarabee

  4:32

  Skarabee on Vesa-Matti Loirin 31. albumi, joka julkaistiin 13. lokakuuta 2010. Levy sisältää vartavasten Loirille kirjoitettuja kappaleita, ja jatkaa näin ollen edellisen, Hyvää puuta -levyn, linjalla. Tekijöinä ovat mukana mm. J. Karjalainen, Paula Vesala, Chisu, Olavi Uusivirta, Timo Kiiskinen, Tuure Kilpeläinen, Markus Koskinen sekä Markus Nordenstreng. Tuottajana on edellisen levyn tavoin Tommi Viksten. Musiikillisesti albumilla on jazzahtavia sävyjä, sekä Loirille ominaista groovaavaa fraseerausta ja rosoisuutta

 • Vesa Koskinen & Cents, Luonnonlapsi

  3:26

  Vesa Koskinen & Cents, legendaarisella Ikurin-Virelän lavalla.
  Haukiluoman Ola tulkitsee Luonnonlapsi kappaleen.

  Cents;
  Kosa voc,
  Pete bass,
  Maltse drum,
  Kipi gtr

 • Vesa-Matti Loiri - Vanhoja poikia viiksekkäitä

  3:49

  Vesa-Matti Loiri - Vanhoja poikia viiksekkäitä

 • Vesa Toukkari & Lounge Potatoes - Live Medley

  1:59

  Vesa Toukkari: Kitara
  Kari Cavén: Basso
  Tike Haavisto: Rummut

  Status, Forssa 2019
  Saliääni: Tuomas Mattila
  Valokuvat: Matti Rinne, Esa Lindroos
  Videon editointi: Petteri Laakso

  Biisit:
  Chitlins Con Carne
  Hideaway
  Man of Mystery
  It Hurt To Say Goodbye
  Indianola
  Kaksi Kitaraa

 • MAŤO KAMARO DEMO 4 - VEŠA VEŠA

  5:26

  | MAŤO KAMARO | NA ŽELANIE | COVER VERSION

  Maťo Kamaro Official youtube kanal.Na tomto youtube kanaly budu piesne a videa kapely Maťo Kamaro Official . Poprosim o subscribe/odoberat.Dakujem


  Facebook fun page :

 • GIPSY LUKAS VTACKOVCE - VESA VESA

  6:13

 • Vesa-Matti Loiri - Kohtalokas Samba

  6:17

  Vesa-Matti Loiri - Kohtalokas Samba (Kari Tapion 60-vuotisjuhlakonsertti)

 • Claudia Vesa “Caruso”

  4:29

  Cerreto Grue 27aprile2018
  Casa del giovane “Cerreto nel passato e nel presente”

 • Usvakellot Vesa Alare

  3:09

  Tämä perinteinen suomalainen valssi on porilaisen hanuristin Simo Sainen sävellys ja Ulla Köhlerin sanoitus ja tässä solistina ja sovittajana on Vesa Alare. Porilainen tanssiyhtye Marmaris on levyttänyt sen Hannu Heinon laulamana.

 • Misa Cuban,Vesa,Vlada,Bobi Cergar / Kolo 2018

  3:12

  Balkanmedia Foto i Video

 • x
 • IDM LODSB - Vesa

  10:24

  Track 1 from AERO released on Retort Records and the Centrifuge.
  For fans of Richard Devine, the Flashbulb, and Autechre

 • Vesa Luma - Edhe Per Mu Do Te Kete Nje Zemer

  3:32

  #VesaLuma #EdhePerMuDoTeKeteNjeZemer #Bzzz

  iTunes:
  Amazon:
  Spotify:
  Google Play:
  Deezer:

  Facebook:
  Instagram:

  **********

  [LYRICS]

  ri ditë kam në dhomën time t'zbraztë
  E dy ditë prej se ke shku
  Veq një ditë kam mbet pa qajtë
  E të nesërmen t'kam kërku
  Një javë bëhet pa dashuri t'rrejshme
  Një ditë shfaqesh e prapë s'je k'tu
  Një orë mall është dhimbje skajshme
  Sa një mijë vjet ty me t'besu shtat dit t'javës flasin mirë për ty
  E gjashtë të tjera veq për tradhëti
  Pesë netë të gjata sa pesëqind
  E katër tjera sa një mijë
  Dhjetë orë rruge i kam ba me t'pa
  Nëntë të tjera me t'përqafu
  Ku ta dija unë e shkreta
  Që ty s'kam me tu kujtuu

  Ref: Ditën natën thërras me emer
  Malli m'vret veq kur mendoj
  Dhe për mu do t'kete një zemër
  Që do të dijë të mos m'lëndojë

  Ditën natën thërras me emer
  Malli m'vret veq kur mendoj
  Dhe për mu do t'kete një zemër
  Që do të dijë të mos m'lëndojë
  oooooohooooooooo...

  Ref: Ditën natën thërras me emer
  Malli m'vret veq kur mendoj
  Dhe për mu do t'kete një zemër
  Që do të dijë të mos m'lëndojë

  Ditën natën thërras me emer
  Malli m'vret veq kur mendoj
  Dhe për mu do t'kete një zemër
  Që do të dijë të mos m'lëndojë
  oooooooohooooooo....


  (C) Bzzz Entertainment 2017

  YouTube:
  Website:
  Facebook:
  Instagram:
  Twitter:

 • ARBEN COLLAKU

  4:40

  #arbencollaku #arbencollakuzdrafko #benizdrafko

  Be fan on Facebook Page:  Composer: Arben Collaku (Zdrafko)
  Music: Arben Collaku (Zdrafko)
  Lyrics: Arben Collaku (Zdrafko)
  Singer: Arben Collaku (Zdrafko)
  Publisher: HEIDDEN MUSIC ©

 • Nocturne

  3:40

  Vesa-Matti Loiri laulaa Eino Leinon runon Nocturne. Sävellys & sovitus Taisto Wesslin.

 • Vesa-Matti Loiri - Ystäväni

  4:21

 • Nicu Vesa și Simona Boncuț - N-a fost ușor n-a fost nici greu

  4:14

  VERSURI
  Intorceam privirea cand treceai prin fata mea
  Si intotdeauna as fi vrut sa-ti spun ceva
  De nu te-ai fi pus intr-o zi in drumul meu
  Nu ma opreai tu jur ca te-as fi oprit eu

  N-a fost nici greu nici prea usor
  Sa-mi dai dulceata buzelor
  A fost numai asa cum trebuia sa fie
  Si tu m-ai vrut, te-am vrut si eu
  N-a fost usor, n-a fost nici greu
  Inima ta sa-mi apartina numai mie

  Nu stiu daca-i soarta, nu stiu daca e noroc
  Sa ma-ndragostesc , sa iubesc asa cu foc
  A fost intamplare sau poate a fost destin
  Sa fii langa mine asa mult sa ne iubim

  N-a fost nici greu nici prea usor
  Sa-mi dai dulceata buzelor
  A fost numai asa cum trebuia sa fie
  Si tu m-ai vrut, te-am vrut si eu
  N-a fost usor, n-a fost nici greu
  Inima ta sa-mi apartina numai mie
  -------------------------------------------------------
  Гледај даље када је моја ћерка прошла
  И увек сам желела да ти кажем нешто
  Пошто нисте имали један дан на путу
  Ту ме је држао кунем би ми престали

  Ја сам био ни тежак ни сувише лако
  Дај ми усне слатке
  Тек што би требало да буде
  И ти ме желиш, ја Волео
  Био сам лако, било тешко
  Твоје срце припада мени само мени

  Ја не знам да ли је то судбина ја не знам да ли је то срећа
  Ја-ндрагостесц, волети као ватра
  То је била случајност или је то можда био судбина
  Буди ми близу толико да волим

  Виж, когато дъщеря ми премина през
  И винаги исках да ти кажа нещо
  Тъй като не са имали един ден на пътя ми
  Там ме държеше Кълна се, че ще ме спря

  Не е нито трудно, нито прекалено лесно
  Дай ми сладки устни
  Тя е само, както би трябвало да бъде
  И ме искате, аз искам
  Бях лесно, не е трудно
  Сърцето ти принадлежи на мен само ми

  Shikoni larg, kur vajza ime shkoi nëpër
  Dhe gjithmonë kam kërkuar për të ju tregoj diçka
  Që nga ju nuk keni pasur një ditë në rrugën time
  Nuk keni mbajtur mua betohem unë do të kishte ndalur mua

  Unë nuk ishte as e vështirë, as shumë e lehtë
  Jepni buzët e ëmbël
  Ajo ishte vetëm si ajo duhet të jetë
  Dhe ju doni mua, unë kam dëshirë
  Unë kam qenë e lehtë, unë nuk ishte e vështirë
  Zemra jote i takon mua vetëm mua

  Я не був ні жорстким, ні дуже легким
  Дайте мені солодкі губи
  Це було тільки так і має бути
  І ви хочете мене, я хотів
  Я був легким, я не був жорстким
  Твоє серце належить мені, тільки мені

  Nézd el, amikor a lányom ment keresztül
  És mindig el akartam mondani neked valamit
  Mivel még nem volt egy nap az utam
  Itt tartotta bennem esküszöm megállt volna nekem

  Én sem nehéz, sem túl könnyű
  Adj édes ajkak
  Csak, mint kellene
  És azt akarod, bárcsak
  Én egyszerű, nem voltam kemény
  Szíved az enyém csak nekem

  I was neither hard nor too easy
  Give me sweet lips
  It was only as it should be
  And you want me, I wish I
  I was easy, I was no hard
  Your heart belongs to me only me

  Je n'étais ni dur, ni trop facile
  Donnez-moi les lèvres douces
  Ce n'est que comme cela devrait être
  Et vous me voulez, je voudrais
  J'ai été facile, je n'étais pas dur
  Votre coeur est à moi que moi


  Mirar hacia otro lado cuando pasan delante de mí
  Y siempre quise decirte algo
  Puesto que no ha tenido un día de camino
  Allí me mantuvo juro que me hubiera detenido

  Yo no era ni demasiado difícil ni fácil
  Dame los labios dulces
  Fue sólo como debería ser
  Y tú me quieres, yo quiero
  Me fue fácil, yo no era difícil
  Tu corazón me pertenece sólo a mí

  Distogliere lo sguardo quando passano davanti a me
  E sempre volevo dirti una cosa
  Dal momento che non ha avuto un giorno per la mia strada
  Lì mi ha tenuto giuro che mi avrebbe fermato

  Non so se è destino non so se è fortuna
  I-ndragostesc, di amare come il fuoco
  E 'stata una coincidenza o forse era destino
  Essere vicino a me così tanto da amare

  Bilmiyorum bu kader olmadığını bilmiyorum bu kadar şans varsa
  I-ndragostesc, yangın gibi sevmek
  Bu tesadüf ya da belki de kaderi
  Aşk bana yakın olun çok

 • Vesa Tuna Teuta Jehona - Ky marak

  2:33

  Vesa Tuna Teuta Jehona - Ky marak
  Potpuri
  KTV - Kohavision

 • vesa myllyviita & lumous - ginza lights

  2:24

  ventures cover

 • Vesa, vesa zelenona erdo, zold erdo

  2:35

  Provided to YouTube by Believe SAS

  Vesa, vesa zelenona erdo, zold erdo · Loyko

  Gipsy Music, Vol. 6

  ℗ M.A.T. Music Theme Licensing GmbH

  Released on: 2012-01-26

  Music Publisher: D.R
  Composer: Trad.

  Auto-generated by YouTube.

 • Sinun vuorosi loistaa - Juha Tapio cover by Vesa Nurminen

  2:53

  san. & säv. Juha Tapio
  sov. Vesa Nurminen

  Äänitetty, kuvattu ja editoitu Limingassa 01/2017
  Kuvausassistentti: Nooa Nurminen

  - Kitara: Martin DRS2
  - Laulumikki: SE Electronics SE-X1
  - Kitaramikki: Audio Technica AT2020
  - Äänikortti: Steinberg UR22
  - Äänitysohjelma: Presonus Studio One 3 Pro
  - Kamera: Panasonic HC-V770
  - Videoeditointiohjelma: Sony Movie Studio 13 Platinum

 • Nicu Vesa - Tu ai ramas

  38:38

  Nicu Vesa - Tu ai ramas
  Nicu Vesa Tel 0744 619 692

 • Mary did you know - Krista & Vesa Nurminen

  3:13

  Words & Music by Mark Lowry and Buddy Greene
  Arrangement by Vesa and Krista Nurminen
  Recorded, mixed, shot & edited at Liminka (Nov. 2016)

  Vocals: Krista Nurminen
  Guitars, bass and keyboards: Vesa Nurminen

  Guitar: Martin DRS2
  Bass: Harley Benton CLU-bass FL
  Mic: SE Electronics SE-X1
  Master keyboard: Behringer UMX-610
  Audio Interface: Steinberg UR22
  Recording Software: Presonus Studio One 3 Pro
  Camera: Canon EOS1100D and Panasonic HC-V770
  Video Editing Software: Sony Movie Studio 13 Platinum

 • Perfect Day by Kaisa and Vesa Vigman

  3:14

  In the spirit of Woodstock - turn your face to the sun and smile! :) Woodstockin hengessä - kesäksi hengen kohotusta suoraan Rihmalasta!

 • Vesa Luma & Endri e Stefi - Xhamadani Vija - Vija, Shqiperi oj nena ime.

  9:58

 • ALI SHAMETAJ ME ZU VESA NE LENDINE

  1:53

 • Dunurlyuk na Emra i Vesa 26 04 2020

  1:17:15

 • Vesa-Matti Loiri - Elegia

  4:00

  Vesa-Matti Loiri - Elegia

 • Krasi Gasmana Vesa 2014 By BoBbI LuTt

  5:17

 • Vesa Matti Loiri - Väliaikainen

  5:48

  Tulkinta ja veskun ääni on upeaa tässä live esityksessä!
  Mikko Kuustosen vieraana Planet Fun Funissa. 11.4.1993

 • Vesa-Matti Loiri & Samuli Edelmann - Tuomittuna kulkemaan

  3:56

  Upea laulu. Mahtavat artistit!

 • Nicu Vesa - De Ce ?

  3:26

  Official Video - Nicu Vesa - De Ce ?

  Text si muzica - Nicu Vesa
  Orchestratie, mix & Master - H Boncut
  Video - Sonic Studio

  Pentru Noutati abonati-va la canalul official Nicu Vesa !!!
  Contact 0744-619-692

 • Vesa-Matti Loiri - Albatrossi

  7:42

  Tavastialla 16.7.2013.

 • Vesa Matti Loiri - Nocturne

  3:37

 • Çmë zu vesa në lëndinë - Eli Fara

  3:54

 • Vesa Matti Loiri-ave maria

  3:58

  pistäkää paremmaks tän parempaa versiota ette löydä tästä biisistä

 • Tanssiyhtye Vesa Formunen - Olit Täysikuu

  2:10

  Tanssiyhtye Vesa Formusen vauhdikas tulkinta Olit Täysikuu -kappaleesta Teatteri Reposaaren Tanssi-iltamissa Poikeljärven Paviljongissa 20.10.2018.

  Vesa Formunen, harmonikka ja laulu
  Veijo Haavisto, laulu ja bassokitara
  Aki Papinsaari, rummut

 • Vesa Tuna Teuta Jehona - Potpuri KTV

  6:20

  Vesa Luma Altuna Sejdiu Teuta Kurti Jehona Sopi - Potpuri KTV

 • Vesa-Matti Loiri - Kun olet poissa

  4:14

  Loirin versio Eppu Normaalin klassikosta

 • vesa luma ik kur te le un

  3:36

  by:byni-rap:topansko

 • Näin sydämeeni joulun teen

  3:17

  ...

Shares

x

Check Also

Menu